Trendy v nábytku: TOP 10 trendov pre rok 2019


Keď príde na zariaďovanie a skrášľovanie interiéru, každý dizajnérsky nadšenec vie, že nábytok môže priestor zväčšiť alebo naopak. Výber správnych kusov a nábytok na mieru posúva interiérovú estetiku na vyšší level. Od moderných luxusných materiálov až po repasovaný starožitný nábytok. Predstavujeme vám top 10 interiérových trendov pre rok 2019.

#1 Metalické prvky

Či už je to zlato, mosadz alebo čierne kovy, budú sa používať zaujímavejšími spôsobmi a budú populárnejšie ako kedy vôbec boli. Metalické prvky budú v interiéroch zakomponované oveľa sofistikovanejším spôsobom ako sme zvyknutí z minulosti.

#2 Čelo postele ako dominanta spálne

Predstavte si napríklad honosné čalúnené čelo vašej postele. Luxusné látky dodávajú priestoru sofistikovanosť. Vaša spálňa sa tak môže stať doslova svätyňou.

#3 Art Deco

Očakávame, že v roku 2019 zosilnie vplyv Art Deco, ktorý bude inšpirovať textilný dizajn a nábytkové siluety. Z hľadiska farby sa do popredia dostane ružová. Tmavé odtiene červenej, olivovo zelenej, či námorníckej modrej, a to najmä v matných prevedeniach, pozdvihnú jemnosť odtieňov ružovej. 

#4 Multifunkčný nábytok

Klienti čoraz častejšie vyhľadávajú inteligentné a jednoduché riešenia pre svoje domovy. Život je čoraz viac chaotický a neistý. Kombinácia rôznych funkcií spojená v jednom kuse nábytku dodáva priestoru istý nadhľad a jednoduchosť.

#5 Autentickosť ručnej práce

Návrat k ručne vyrábaným produktom nie je žiadnou novinkou, no pokiaľ ide o nábytok, v roku 2019 bude oveľa viac „trendy“ mať vo svojom interiéri originálny, atypický kúsok namiesto masovo vyrábaných produktov.

#6 Rumenec je nový neutrál

Jemné odtiene ružovej (pink blush) sa veľmi jednoducho ladia s odtieňmi sivej a neutrálnymi farbami, ktoré upokojujú. Pre ozvláštnenie ich stačí skombinovať s odvážnymi farbami ako je námornícka modrá, lesná zelená, či citrínová.

#7 Útulné hniezdočná

Inklinovať budeme čoraz viac k útulným posteliam. Okolo nás sa toho deje toľko, že chceme, aby sme sa cítili rozmaznávaní a chránení, keď spíme alebo relaxujeme. Veľa vankúšov rôznych farieb a veľkostí, príjemné textílie s kombináciou jemných farieb a nežných kvetinových vzorov budú symbolizovať veľké objatie, ktoré prináša útechu a pokoj.

#8 Geometrické vzory

Inklinujeme k dokonalej nedokonalosti. Dokonale symetrické vzorce striedajú voľné opakovania a mierne asymetrické tvary.

#9 Prírodné materiály

Naša fascinácia prírodnými materiálmi, ktoré priestoru dodávajú vizuálnu štruktúru, bude i naďalej pokračovať. Prírodné drevo a kameň spájajú luxus a praktickosť.

#10 Krivky

V roku 2019 bude nábytok inšpirovaný krivkami rokov sedemdesiatych. Zaoblené operadlá stoličiek sú šikovným spôsobom, ako priniesť trend do vášho domova.

Ak vás niektorá z našich inšpirácií zaujala, napíšte nám. Naši dizajnéri vám radi pomôžu.

Zdroje obrázkov: komandor.sk / thearchitectsdiary.com / mykarmastream.com / idealhome.co.uk

Podobné články


Prístupov k interiérovému dizajnu je čoraz viac. Do p ...

Celý článok

Pozrite sa s nami na najkrajšie loftové inšpirácie. V ...

Celý článok

Máme za sebou slávnostné otvorenie nového nákupného ...

Celý článok

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /var/www/komandor.sk/www/www/blog/wp-includes/functions.php on line 3653

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /var/www/komandor.sk/www/www/blog/wp-includes/functions.php on line 3653